Hátrányból előnyt- Motivációs Workshop Konferencia

A Roma Szakkollégium újabb sikeres programot tudhat maga mögött. A szociálpedagógia szakos hallgatók közreműködésével, megrendezésre került a „Hátrányból előnyt- Motivációs Workshop Konferencia" március 12-én. A rendezvénynek a Líceum adott helyet.

A szakkollégium és a tanodák közti szoros kapcsolat és együttműködés tette lehetővé a program megvalósulását. Hat tanodából, több mint száz tanuló érkezett. Az általános iskolától, a középiskola utolsó osztályaiig voltak résztvevők. A kisebbek kézműves, alkotó tevékenységekkel ismerkedtek meg, melynek témája az újrahasznosítás és környezettudatosság volt. Sok színes program közt volt a társasjáték kuckó és pályaorientációs foglalkozás is.

Az ilyen programoknak mélyebb az üzenete, mint azt elsőre gondolni lehet, hisz a végső cél az, hogy minél több hátrányos helyzetű diák tudjon bekerülni a felsőoktatásba. Minden feladat úgy volt kitalálva, hogy elvégzésük bővítse a gyerekek ismereteit. A varázstorony megtekintése szórakozásnak tűnhetett az avatatlan szem számára, de közben fontos információkkal lettek gazdagabbak a tanulók. Több tanulási formát is megismerhettek a diákok a foglalkozások alatt. Reményeink szerint idővel, majd ők szerveznek hasonló programokat valamely felsőoktatási intézményben...

Írta: Bálint Gergely