Az Egri Roma Szakkollégium a Gyergyói Diákkonferencián

2018. szeptember 20-23. A nemzetközi Diákkonferencia kiváló lehetőséget nyújtott az Egri Roma Szakkollégiumnak arra, hogy bemutassa kutatásait és azon munkáit, melyek egyedivé teszik itthon és külföldön is. Arra is kiváló volt a konferencia, hogy külföldre szakadt Magyar diákokkal, kutatókkal találkozhassunk, s szakmai kapcsolatokat alakítsunk ki.

A hálózatosodás és a nemzetköziesítés konkrétan tudott testet ölteni ebben a szakmai útban, hiszen hallgatóink és a mentor oktatók is jelentős szerepet vállaltak és töltöttek be a szakmai tanácskozás során.
Két oktatónk plenáris előadást tartott:
Dr. Hadnagy József (EKE): Egy közösségfejlesztés előnyei – Útközben
Dr Szilágyi István (EKE): A relaxáció alkalmazása szociálpedagógus képzésben
A konferencián előadást tartott még:
Pacsuta István (EKE): Értékfeltárás magyarországi és erdélyi egyetemisták körében

Hallgatói előadások.
Horváth Evelin (EKE): tutorálás a Roma Szakkollégiumban
Szabó Nikoletta (EKE): Egri Diákok közösségi szolgálatának vizsgálata a hatékonyság tükrében
Szabó Kata(EKE): „John Fitzgerald Kennedy; Vajon tényleg magányos gyilkosság?
Megoldódott ügy, vagy még mindig rejtély?

A konferencián zsűritagként vett részt: Dr. Hadnagy József, Tóth Helga és Pacsuta István. A konferenciát megelőző napon szakmai megbeszélés volt a roma közösségek fejlesztési lehetőségeiről, amelyen részt vettek:
Gereőffy Imola és Dániel Botond -, Péter Róbert Gyergyószentmiklósi Családsegítő Szolgálat, valamint Dr. Hadnagy József, Bogárdi Tünde és Simon Letícia.

A Gyergyószentmiklósi Szociális Iroda vezetője közös gondolkodásra hívott minket a város szociális stratégiájának tervéről, mely diskurzusba bekapcsolódtak a Szakkollégium tagjai és a kiutazó mentorok egyaránt.
Szervezési feladatok (előadás anyagok szerkesztése, dokumentációs anyagok készítés, stb.): Simon Letícia
Jövőbeli rövidtávú célok: a novemberi egri Nemzetközi TDK-n való részvétel/együttműködés.
Jövőbeli hosszú távú célok: hallgatói mobilitás, közös rendezvények, közös kiadványok.