Bari Shej motivációs beszélgetés

Utolsó módosítás: 2019-07-23 12:07:48 2019. július 23.

2019. március 30-án, egy szép szombati napon érkeztek hozzánk vendégeink Mohoráról azzal a céllal, hogy tutoráláson, motivációs beszélgetésben vegyenek részt, az NTP-RSZKOLL-M-18-0008 keretein belül.

A diákok és mentorok mindannyian a Bari Shej, vagyis Nagylány programban vesznek részt, melynek célja, hogy a hátrányokkal küzdő roma lányok iskolai lemorzsolódását csökkentse, valamint ehhez kapcsolódóan a továbbtanulási esélyeiket növelje. Körülbelül negyvenen voltunk a teremben, hallgatók, mentorok és diákok. Eléggé izgultam, hogy mennyire lesz majd motiváló a történetem a diákoknak, mennyire tudják majd magukkal vinni mindazt a sok jót, amit kaphatnak, ha szakmát, vagy egyetemet végeznek. A motivációs beszélgetést először mi, az Egri Roma Szakkollégium tagjai kezdtük meg, elmeséltük milyen környezetből jöttünk, mi motivált minket arra, hogy egyetemre járjunk, miért lettünk tagjai az Egri Roma Szakkollégiumnak, mik a terveink a jövőre nézve. Sok kérdést kaptunk, kezdetben a mentoroktól, láthatóan nagyon érdekelte őket az élettörténetünk, úgy gondolták, a diákok tudnak majd építkezni belőlünk. A beszélgetés után kettévált a csapat, a szakkolis tagok a diákokkal maradtak, a mentorok pedig dr. Ludányi Ágnes tanárnővel szakmai eszmecserében vettek részt. Nagyon jó hangulatban teltek a játékok, sikeresen feloldódtak a diákok, meg persze mi is. A játékok után kisebb csoportokra oszlottunk, igényelték a gyerekek, hogy beszélgessünk még egy picit. Én két lány társaságához csatlakoztam, akiket érdekelt maga az egyetem, szeretnének a jövőben valamilyen szociális területen elhelyezkedni, hogy majd a későbbiekben Mohora lakóinak tudjanak segíteni. A lányok a beszélgetés után azt mondták, hogy nagyon motiválva érzik magukat, örülnek, hogy itt lehettek velünk aznap. Nem titkolom, én is meríthettem az ő történetükből, nagyon meghatott az, amin eddig keresztülmentek. Nagyon hálás vagyok azért, hogy találkozhatok ilyen diákokkal és mentorokkal, akik napról-napra azért küzdenek, hogy az ő, illetve a környezetükben élők jövője szebb legyen. Remélem, még találkozunk a jövőben, sok sikert a mentoroknak és a diákoknak is!
Írta: Szabó Nikoletta

Támogatta: