Keresztény Roma Szakkollégiumi Hálozat Alumni találkozó

Utolsó módosítás: 2019-04-08 09:46:13 2019. április 08.

A dolgok kulcsa a romák és a nem romák esetében, hogy ha akarnak valamit az élettől, akkor jutnak is valamire – mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Keresztény Roma Szakkollégiumi Hálózat hallgatói és alumni találkozóján, Budapesten. Szakkollégistának lenni jó dolog, mivel magam is az voltam, ráadásul a mai miniszterek többsége is szakkollégista volt – mondta köszöntőjében a miniszterelnök.

2017. január 20-án az Egri Roma Szakkollégium is meghívást kapott a Keresztény Roma Szakkollégiumi Hálózat és Alumni találkozóra. A szakkollégiumunk tagjai és mentor tanárai mellett külön öröm volt találkozni alumni tagjainkkal. Az eseményen részt vett Orbán Viktor Magyarország miniszterelnöke és Balogh Zoltán, az emberi erőforrások minisztere.

Orbán Viktor miniszterelnök a Keresztény Roma Szakkollégiumi Hálózat hallgatói és alumnitalálkozóján a Magyar Tudományos Akadémia dísztermében 2018. január 20-án.FORRÁS: MTI/SZIGETVÁRY ZSOLT

Orbán Viktor azt is hangsúlyozta, hogy Magyarországon ma csak két útja van a felemelkedésnek: a munka és a tanulás, ha pedig a kettő összekapcsolódik, az külön szerencse. A tanulással kapcsolatban felidézte a Keresztény Roma Szakkollégiumi Hálózat 2011-es elindítását, amelyet az a szándék vezérelt, hogy elősegítsék a társadalmi felzárkózás ügyét. A végzettek több mint 90 százaléka dolgozik – mutatott rá, kiemelve azt is, hogy folyamatosan javul a roma népesség iskolai végzettségének szintje.

Fotó: Bartos Gyula/EMMI

Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere köszöntőjében arra hívta fel a figyelmet, hogy egy ország tartósan csak akkor erősödhet, ha minden polgára együtt és külön-külön is léphet előre. A magyarországi cigányság ügyében nagy adósságok halmozódtak fel az elmúlt évtizedekben, hiányzott az őszinte beszéd és az akarat – mondta a tárcavezető.
Az esemény után lazább keretek között ismerkedhettünk, beszélgethettünk az ország különböző tájairól érkezett szakkollégistákkal.

Az Egri Roma Szakkollégium képviseletében: Buri Evelin. Fehér Patrik, Horváth Evelin, Váradi Alexandra,VIncze Martina
Alumni tagok: Batyi Krisztina, Szamkó Kitti Mónika
Mentorok: Dr. Hadnagy József, Dr, Ludányi Ágnes