Nemzetiségek napja

Utolsó módosítás: 2020-12-31 12:21:37 2020. december 31.

Szakkollégiumunk december 18-án online formában megvalósult zenés műsorán lehetőség nyílt a roma és más nemzetiségek kultúrájába való betekintésre.

A kialakult vírushelyzet miatt az Eszterházy Károly Egyetem és az Egri Roma Szakkollégium személyes formában nem tudja megvalósítani azon programját, melynek célja a kapcsolatépítés és az egyetemi életben résztvevő külföldi hallgatók kultúrájának megismerése. Mindenki más kultúrával és szokásokkal érkezik egyetemünkre, mégis van valami, ami közös nyelvként funkcionál, ez pedig a zene, amivel közelebb kerülhetünk egymáshoz ebben a nehéz időszakban is. Videónkban különböző nemzetiségű hallgatók zenés produkciója látható, amivel üzenni szerettünk volna oktatóinknak és hallgatótársainknak, hogy együtt bármire képesek vagyunk.

Megtekinthető Itt