Roma Cooking Night

2018. november 7-én, ismét megrendezésre került a már hagyományossá vált, Roma Cooking Night.

A Roma Cooking Night az Egri Roma Szakkollégium talán egyik legnagyobb volumenű programja, mely minden évben megrendezésre kerül. Most, 2018-ban is megtartottuk ezt az eseményt és kijelenthetjük, hogy nagy sikerrel.

A közös vacsora előtt különböző előadásokat láthattak a résztvevők. Táncbemutatók keretein belül megismerkedtünk cigánytánccal és különböző stílusú társastánccal. Illetve egy cigány verset is hallhattunk, mely gyönyörűen és szomorúan mutatta be a cigányok sorsát.

Ezenfelül meghívtuk a Heves Megyei Harmónia Egyesület Szociális Intézmény lakóit, akik kérésre elhozták általuk készített kerámiáikat. Ők tartottak egy rövidebb bemutatót, melyben megismerhettük őket és munkájukat.

Ezt követően közös vacsora elfogyasztása mellett folytak szabad beszélgetések.

Reméljük, hogy jövőre is találkozhatunk vendégeinkkel és ehhez hasonlóan tölthetünk el egy közös estét.

Részletek: https://uni-eszterhazy.hu/hu/egyetem/egyetem/hirek-1048/c/finom-etkek-csaladias-hangulat

Egri Roma Szakkollégium