Tutorálás az egri Arany János Általános Iskolában

Utolsó módosítás: 2019-07-30 14:32:25 2019. július 30.

Az Egri Roma Szakkollégium Tutor munkacsoportja 2019.04.04-án az NTP-RSZKOLL-M-18-0008 projekt keretében az Emberi Erőforrások Minisztériuma és az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által kiírt Nemzeti Tehetség Program támogatásával látogatást tett az egri Arany János Általános Iskola, Szakiskola és Kollégiumban.

A látogatást több megbeszélés megelőzte, ahol megszerveztük a program menetét valamint kiosztottuk egymás között a feladatokat. A késő délutáni tutorálás már jól ismert közegben zajlott. A gyerekek nagy része emlékezett ránk és örült az érkezésünknek. A legtöbben nagyon érdeklődőek és izgatottak voltak, kíváncsian kérdezgették mit fogunk ma együtt csinálni. Amikor mindenki összegyűlt a kollégium nappalijában, megkérdeztük ki szeretne lemenni focizni illetve fenn maradni és kézműveskedni. A csapat egyik fele, főleg fiúk a focit választották, így ők lementek a focipályára munkacsoportunk három férfi tagjával. Kifulladásig rúgták a bőrt és elmondásuk szerint sok új trükköt tanultak a mozgalmas délután folyamán. A csapat másik fele, főleg lányok, maradtak velünk a nappaliban kézműveskedni. Természetesen a Húsvét közeledtével az ünnephez illő feladatokkal készültünk. A gyerekek a tutorálás ideje alatt végig lelkesen színezték, vágták, ragasztották, hajtogatták a színesebbnél színesebb tojásokat, csibéket és nyuszikat. Rengeteg gyönyörű munka született, ami fejlesztette a gyerekek finommotorikáját, kézügyességét és szép érzékét. Mindez idő alatt rengeteg időn volt beszélgetni a gyerekekkel, elsősorban az ünnepről. Megbeszéltük mit is ünneplünk ilyenkor, illetve elmondhatták milyen hagyományokat ismernek valamint hogy, ők mivel töltik az ünnepet. A tervezett néhány óra hamar eltelt, a gyerekek feloldódtak és jó hangulatot sikerült teremtenünk. A délután összességében jól sikerült, a gyerekek és mi is nagyon jól éreztük magunkat, a legfőbb célunk pedig ez volt.

Írta: Váradi Margaréta