Újabb tutorálás

Utolsó módosítás: 2019-10-17 10:45:08 2019. október 17.

Az Egri Roma Szakkollégium Tutor munkacsoportja 2019.09.24-én látogatást tett az egri Szalai Közösségi házban.

A látogatást egy megbeszélés előzte meg, ahol megszerveztük a program menetét valamint kiosztottuk egymás között a feladatokat. Én és hallgató társaim néhány mondatban elmondtuk kik vagyunk, honnan érkeztünk, milyen tanulmányokat folytatunk és miért is érkeztünk ma hozzájuk. Sajnálatunkra nem volt sok diák a közösségi házban, ugyanis a legtöbben épp iskolai kiránduláson vettek részt. Miután röviden elmondtuk miért is érkeztünk és mi lesz a délutáni program menete, leültettük a gyerekeket és közösen elkezdtük nézni a Doja, a cigány tündér című mesét. Tekintettel arra, hogy a mese milyen mögöttes tartalommal bír, milyen sokatmondó a cigányok eredetével, kultúrájával kapcsolatban, egy rövid beszélgetést terveztünk. Kíváncsiak voltunk miről szólt egyáltalán ez a mese a gyerekek szerint, mit mondott, mit jelentett számukra ez a történet. Sajnos a tanulók érdeklődését nem keltette fel túlzottan a mese, nem igazán kommunikáltak velünk.

A mesét követően a munkacsoportunk történelem, magyar szakon tanuló tagja kiselőadást tartott a cigányok vándorlásáról, amiből többek között megtudhattuk honnan indult és hogyan telepedett le Magyaroszágon a cigány nép, mivel foglalkoztak és hogyan éltek. Tekintettel arra, hogy az előadásra még inkább nem figyeltek, mint a mesére, így többször félbe kellett szakítani az előadást és fegyelmezni illetve megpróbálni motiválni, hatni az ott lévő fiatalokra. A többszöri felszólalás hatására fegyelmezettebbek lettek a tanulók és türelmesen végighallgatták az előadást. Programunk célja a cigány kultúrával és hagyományokkal való ismerkedés volt, amit véleményem szerint sikerült is megvalósítanunk.